Jaki prezent na komunię wybrać dla chłopca

Pierwsza Komunia Święta to bardzo wyniosły i ważny dzień w życiu każdego chłopca. Maluchy przygotowują się do niego przez długi czas, a samo przyjęcie pierwszej komunii na pewno wywołuje na nich duże wrażenie. Aby wesprzeć ich w tym pięknym, ale na pewno stresującym czasie, warto podarować im dużo swojego wsparcia i miły upominek. W tym celu świetnie sprawdzą się książki, które pomogą im upamiętnić te wyjątkowe chwile i zostaną z nimi na długie lata. 

Jaką książkę wybrać na komunię dla chłopca? 

Książka to idealny Prezent na komunię dla chłopca z księgarni internetowej, bo może być nie tylko ciekawa, ale także świetnie sprawdza się jako długoletnia pamiątka. Podarowaną książkę można uzupełnić o piękną dedykację, która sprawi, że ten egzemplarz stanie się naprawdę wyjątkowy. Do środka można włożyć także zakładkę, na przykład taką z inspirującym albo zabawnym cytatem, aby maluch mógł się uśmiechać zawsze, kiedy ją widzi. Na upominek komunijny dobrze sprawdzą się przeróżne lektury w tematyce religijnej, zarówno Biblia, jak i opowiadania o świętych. Dzięki nim dziecko lepiej pozna swoją wiarę i będzie mogło zbliżyć się do Boga i do innych świętych. Szukając tej idealnej książki na prezent, można wybrać na przykład: 

– “Niepojęty. 100 opowiadań o Bogu i nauce” Louie Giglio
– “Niesamowity. Jak wspaniały jest nasz Bóg” Louie Giglio
– “Ilustrowana Biblia dla dzieci. Stary i Nowy Testament” Dosimont Gauthier, Ferir Dominigue
– “Ilustrowana Biblia dla dzieci” Gilbert Beers

Ciekawe książki, które można podarować na Pierwszą Komunię Świętą

Książkowym prezentem na komunię nie muszą być wyłącznie te, które nawiązują do religii. Dla chłopca świetnie sprawdzi się również klasyczna literatura dziecięca, jak i ta popularnonaukowa. Dzięki temu maluch będzie mógł przeczytać piękne i wartościowe historie, poznać inne światy, nauczyć się nowych rzeczy, a także po prostu miło spędzić czas. Na upominek komunijny idealnie sprawdzą się: 

– “Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Tom 1 Wydanie ilustrowane” J. K. Rowling
– “Kosmos to o czym dorośli Ci nie mówią” Boguś Janiszewski
– “Gwiaździsta noc Vincenta i inne opowieści. Historia sztuki dla dzieci” Michael Bird
– “Nela i wyprawa do serca dżungli” Nela