Genialny chłopiec wśród szalonych naukowców

Instytut 

“Instytut” to obszerna opowieść o grupie dzielnych dzieci i ich paranormalnych zdolnościach. Mistrz horrorów Stephen King kolejny raz zabiera nas do swojego alternatywnego świata, w którym fikcja miesza się z rzeczywistością. O czym dokładnie jest powieść oraz czego możemy się po niej spodziewać?

Fabuła

W środku lasu usytuowany jest rządowy budynek zwany Instytutem. Pracuje w nim grupa naukowców, zajmująca się na co dzień badaniem przetrzymywanych w obiekcie dzieci. Wśród personelu nie brakuje również agresywnych ochroniarzy. Pełna mrocznych tajemnic historia rozkręca się w momencie porwania Luka Ellisa i umieszczenia go w Instytucie. Fabuła zapewnia czytelnikowi narastające napięcie, szereg różnego rodzaju emocji oraz kilka nieoczekiwanych zdarzeń.    

Główny bohater

Luka Ellis to młody geniusz mieszkający z kochającą rodziną w Minnesocie. 12-letniego chłopca poznajemy w momencie dyskusji z rodzicami na temat wyboru studiów w jednej z prestiżowych uczelni w USA, co potwierdza jego ponadprzeciętną inteligencję. Poza zwyczajnymi hobby chłopca, takimi jak gra w kosza i jazda na deskorolce, Luka ma jeszcze jedną zdolność – nieznaczne poruszanie przypadkowych przedmiotów, głównie pod wpływem emocji. To ta na pozór nic nie znacząca umiejętność wywróci jego życie do góry nogami. Luka Ellis to bohater, z którym utożsamia się każdy młody mężczyzna, dlatego powieść Stephena Kinga stanowi idealny Prezent na komunię dla chłopca (www.taniaksiazka.pl).

Przedstawiony świat 

Czytając książki Kinga odnosi się wrażenie, że historia dzieje się naprawdę, pomimo wielu wątków fantasy. Inteligentnie skonstruowany świat oraz stopniowe budowanie napięcia pozwala czytelnikowi uwierzyć w realizm historii. Wielu z nas słyszało o niewyjaśnionych incydentach w środku lasu oraz zaginięciu dziecka w tajemniczych okolicznościach. To wszystko wpływa na jakość fabuły, która zapewnia rozrywkę na wiele godzin, serwując czytelnikowi historię straszną, ale jednocześnie skłaniającą do przemyśleń.