Czy chłopcy lubią czytać książki

To nie prawda, że prezent na komunię dla chłopca musi być bardzo drogi. Chyba, że rozchodzi się o wartość edukacyjną, to już zupełnie co innego. To właśnie do takich prezentów można zaliczyć książki, które wszyscy kochają czytać. Nawet chłopcy. Może to prawda, że bardziej wolą oni szaleć za piłką, ale i tak książki im się zdarza chwycić od czasu do czasu. Więc myśląc nad tym, jaki prezent można im kupić, ze spokojem można pomyśleć o książkach.

Wojna w Kuropatkach

Katarzyna Ryrych zaprasza do poznania książki, która uczy o mądrości i o budowaniu wspólnego świata dorosłych i dzieci. W szczególności to ostatnie wydaje się łatwe, ale życie pokazuje, że takie nie jest. O co dokładnie chodzi? Mela i Ada to główne bohaterki, które do tej pory z wielką przyjemnością podchodziły do tematu spędzania wakacji w małej miejscowości o nazwie Kuropatki. Miały tam swoje miejsca do zabaw, chodziły do lasu po grzyby i jagody – słowem beztroskie dzieciństwo. Tylko że właśnie w tym miejscu wybuchła tajemnicza wojna, a tamtejszy świat zupełnie się zmienił. Nikt nie wie co się stało i kto jest za to odpowiedzialny. Czy bezpieczna atmosfera ma jeszcze szansę wrócić do Kuropatek? Którzy bohaterzy wykażą się największą mądrością?

Zabójcze pierogi. Mama w occie. Tom 1

Marcin Przewoźniak i opowieść detektywistyczna dla młodych ludzi. Estera po powrocie do domu, ze szkoły, każdego dnia zasiada przed telewizorem i zajada się najgorszym, śmieciowym jedzeniem, jakie tylko może wpaść w ręce młodego człowieka. Jej mama to Katerina Vege, która jest telewizyjnym guru od jedzenia. Podczas kręcenia nowej serii dla TV. matka zabiera ze sobą córkę w trasę. Estera jest zachwycona, że spędzi z mamą wiećej czasu. Jeszcze się nie domyśla, że już niedługo tylko ona będzie odpowiedzialna za to, żeby wyciągnąć swoją mamę z kłopotów. Otóż wszystko zaczyna się od kartacza, którym dusi się jeden z turystów na wizji. To początek kłopotów i fantastycznej przygody dla głównej bohaterki